poprzednie edycje konkursu


KOALA

rys. Hanna Kuik
VI konkurs matematyczno-informatyczny
KOALA

KOmbinatoryka Alogrytmy LogikA
2019


Zwycięzcami VI edycji konkursu w kategorii ponadgimnazjalnej została drużyna Bracia Koala z VIII LO w Poznaniu. Finał odbył się 25 kwietnia na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. W finale 22 maja dla gimnazjów i szkół podstawowych wygrała drużyna Niewymierni z Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach. Gratulujemy! 12 czerwca połączone drużyny Bracia Koala i Niewymierni rozegrały jako reprezentacja Wielkopolski mecz międzyregionalny z Dolnym Śląskiem we Wrocławiu. Po ciężkiej walce drużyna Wielkopolski uległa starszemu i bardziej doświadczonemu zespołowi gospodarzy. To było ostatnie wydarzenie tegorocznej KOALi. Zapraszamy do udziału w konkursie w roku 2020.

Dziękujemy wszystkim za twardą walkę w II etapie. Gratulujemy finalistom, czyli drużynom: JJJM ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Zaniemyślu, Niewymierni z Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach, Rude Sowy ze Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni, Bracia Koala z VIII LO w Poznaniu, Drużyna z II LO w Koninie i Czwórka Wspaniałych z Liceum w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach.

Szczegółowe wyniki II etapu:
Gimnazja i szkoły podstawowe
Szkoły ponadgimnazjalne

uczestnicy II etapu

Dziękujemy za udział w I etapie konkursu. Gratulujemy drużynom, które awansowały do II etapu, ale też wszystkim wytrwałym, którzy dobiegli do mety. Nie było łatwo. Oto wyniki I etapu:

kategoria gimnazja i szkoły podstawowe
kategoria szkoły ponadgimnazjalne

Wersję programistyczną konkursu wygrała drużyna Bracia Koala z VIII LO w Poznaniu. Gratulujemy! Na uznanie zasługuje też dzielna drużyna Nieobliczalni z SP w Rokietnicy, jedyny zespół ze szkoły podstawowej wśród 17 startujących w zawodach programistycznych.
wyniki KOALI programistycznej

kontakt: koala.konkurs@gmail.com

zadania konkursowe
regulamin

Poprawne odpowiedzi do zadań I etapu: